Merigo \

Pomoc

1.

Gdzie znajdę kurs euro/pln?

Kurs przeliczeniowy można znaleźć na naszej stronie w następuących miejscach:

2.

Czym różni się typ pokoju double od twin?

Pokój typu double to pokój dwuosobowy, w którym znajduję się jedno wspólne łóżko przeznaczone dla 2 osób, pokój typu twin to pokój dwuosobowy wyposażony w dwa osobne łóżka.

↑ wróć do góry

3.

Czy za rezerwację można płacić kartą kredytową?

Za rezerwacje nie można płacić kartą kredytową. W systemie udostępnianym przez Merigo można dokonywać płat wyłącznie za pomocą przelewów bankowych.

↑ wróć do góry

4.

Jakimi drogami dostarczacie vouchery i faktury?

Vouchery są przesyłane drogą mailową mailową niezwłocznie po poproszeniu (w godzinach pracy naszego biura). Faktury natomiast wysyłamy drogą mailową oraz pocztą tradycyjną do 48 godzin roboczych od poproszenia vouchera.

↑ wróć do góry

5.

Jaki jest termin płatności za rezerwację?

Termin płatności za dokonana rezerwacje wynosi 5 dni.

↑ wróć do góry

6.

Czy można płacić bezpośrednio w hotelu?

Nie. Wpłaty za rezerwację dokonujemy na konto Merigo w polskich złotych. Płatności w hotelu dotyczą usług dodatkowych (podatki lokalne, buffet, parking) numer konta Merigo jest widoczny na naszej głównej stronie www.merigo.com.pl

↑ wróć do góry

7.

Jakie są godziny check in oraz check out w hotelach w systemie?

Każdy hotel ustala indywidualnie godziny check in oraz check out, proponujemy kontakt bezpośrednio z hotelem.

↑ wróć do góry

8.

Co zrobić gdy mój login nie działa?

Po upływie trzech miesięcy w przypadku nie korzystania z systemu Merigo login zostaje automatycznie zablokowany. Należy skontaktować się z naszym biurem drogą telefoniczną lub mailową, jeżeli posiadacie Państwo aktualna umowę po weryfikacji login zostanie aktywowany.

↑ wróć do góry

9.

Co jest wliczone w cenę rezerwacji hotelu?

W cenę rezerwacji zawiera: nocleg + wyżywienie (zgodnie z zamówieniem) lub tylko pokój.

↑ wróć do góry

10.

Jak zrobić rezerwację grupową (powyżej 9 osób)

Aby założyć rezerwację grupową należy skorzystać z formularza zapytania grupowego w systemie, lub wysłać pytanie bezpośrednio na adres grupy@merigo.com.pl

↑ wróć do góry

11.

Czy za pośrednictwem Merigo można dokonać rezerwacji dodatkowych usług (parking, dodatkowe wyżywienie, Spa itp.)

Nie. Wszystkie usługi dodatkowe świadczone przez hotel należy rezerwować bezpośrednio w hotelu.

↑ wróć do góry

12.

Czym jest program lojalnościowy MyBank?

MyBank to atrakcyjny program lojalnościowy, w ramach którego nagradzamy wszystkich agentów kupujących w naszym systemie rezerwacje.

Jak działa:
Za każdą zrealizowaną u nas rezerwację, otrzymasz 0,5% jej wartości na własność do wykorzystania w naszym systemie (Merigo/Go Global Travel).

Premie i oferty specjalne:
Od czasu do czasu (przy odrobinie szczęścia) znajdziesz również rezerwacje oznaczone gwiazdką — są to rezerwacje szczególnie premiowane. Ilość środków jaka zostanie Ci przyznana za te rezerwacje jest często znacznie większa!

↑ wróć do góry

13.

Jak sprawdzić stan mojego konta MyBank?

Stan Twojego konta MyBank możesz sprawdzić klikając w systemie na pasku głównego menu ‚My Bank’, aktualny stan zgromadzonych na Twoim koncie środków znajdziesz pod etykietą: Your Current Credits.

Po założeniu rezerwacji, punkty trafiają do puli szarej tzw. oczekującej, kiedy rezerwacja zostanie zrealizowana punkty automatycznie przechodzą do puli zielonej — za środki z tej puli, możesz już robić zakupy!

Diagram — jak sprawdzić stan konat MyBank Kliknij aby powiększyć ↑ wróć do góry

14.

Jak wykorzystać zgromadzone środki MyBank?

Jeśli posiadasz już odpowiednią ilość środków na swoim koncie MyBank:

  1. Załóż rezerwację, którą chcesz opłacić (częściowo lub w całości) środkami z MyBank
  2. Napisz na adres biuro@merigo.com.pl wiadomość zawierającą: Twój login, nr rezerwacji oraz ilość punktów o wartość, których chcesz pomniejszyć koszt tej rezerwacji.

↑ wróć do góry

15.

Nie otrzymuję wiadomości wysyłanych przez system
np. voucherów lub eksportu ofert?

Powód
Pierwotnie funkcja wysyłania voucherów została pomyślana tak, aby Partner mógł wysyłać vouchery bezpośrednio do klienta. Dlatego nasz system symuluje wysyłkę z agencyjnego adresu mailowego Partnera, tak aby klient mógł łatwo na wiadomość odpowiedzieć i skontaktować się z biurem za pośrednictwem którego robi rezerwację. Kiedy partner wysyła voucher na swój własny adres pocztowy, bywa że serwer uznaje go jako oszustwo/spam, gdyż wg rejestru sam do siebie nigdy takowego nie wysyłał.

Rozwiązania

  1. Skontaktować się z administratorem serwera pocztowego i poprosić o dodanie wyjątku, tak aby były przepuszczane wiadomości, których nadawcą jest adres agencyjny, jednak które zostały wysyłane przez obcy serwer.

  2. Wysyłać vouchery na skrzynkę na innym serwerze niż ten na którym znajduje się skrzynka adresu agencyjnego (np. dowolnym darmowym). Na takiej skrzynce można ustawić automatyczne przekierowanie wiadomości na dowolny adres.

↑ wróć do góry

Telefon alarmowy

Numer telefonu alarmowego dla klientów indywidualnych znajduje się na voucherze.

Zobacz również

Masz pytania lub wątpliwości?

Sprawdź nasze: Centrum pomocy.